A lángvirág gondozása

bugás lángvirág

A lángvirág egy rendkívül mutatós dísznövény, melynek őshazája Kanada és az Egyesült Államok. Lágyszárú, magasra nővő évelő növény, melynek bugavirágzatba tömörülő virágai általában fehérek, lilák vagy rózsaszínek. Virágzására nyár elejétől ősz közepéig tart.

A bugás lángvirág gondozása (Phlox paniculata)

A bugás lángvirág egy lágyszárú évelő virág, mely július közepe körül pompázik az enyhén illatos, de rendkívül dús virágaival.

Magassága 60-80 cm körül alakul, levelei zöldek és átellenesek, keskeny lándzsa alakúak.

Érdemes napos vagy félárnyékos helyre ültetni, azonban arra figyeljünk, hogy közvetlen tűző napra ne helyezzük.

Jó vízáteresztő, laza talajokat kedveli. Az ültetés előtt trágyázzuk, így még dúsabb, szebb virágokat fog hozni.

Vízigénye közepes, ezért gyakran öntözzük, ne engedjük, hogy a földje kiszáradjon. A talaj legyen állandóan nedves, de a növényre ne kerüljön víz.

A lisztharmat betegségre hajlamos, ezért érdemes kellően nagy helyet hagyni körülötte, hogy megfelelően tudjon szellőzni.

Az elvirágzott virágokat érdemes levágni, így további virágzásra ösztönözhetjük a növényt.

A bugás lángvirág szaporításához vágjunk le körülbelül 10 centiméteres hajtásokat a növényről egy éles kés segítségével. Ezt tavasszal érdemes elvégezni. A levágott hajtás alsó leveleit szedjük le, hogy a párolgási felületet csökkentsük vele. Tegyük bele a tápanyagban dús földbe őket, majd biztosítsuk a folyamatosan nedves, párás környezetet számukra.

A kúszó lángvirág gondozása (Phlox subulata)

kúszó lángvirág

A kúszó lángvirág vagy árlevelű lángvirág Észak-Amerikából származik és a többi lángvirágtól eltérően alacsony termetű. Magassága mindössze 10-15 centiméter, de rendkívül mutatós, terebélyesedő virágszőnyeget alkot a talajon. Télálló, évelő növény.

AJÁNLOTT:  A harangláb gondozása

Sziklakertekbe előszeretettel ültetik kúszó jellege miatt.

Virágai tavasszal, május elején hozza, színük általában rózsaszín, fehér vagy lila. Apró virágai teljesen beborítják a növényt.

Laza és jó vízáteresztő talajba ültessük, ahol a kémhatás lúgos vagy semleges.

Napos, félárnyékos helyre ültessük el és rendszeresen öntözzük, mivel a nedves talajt kedveli.

A kúszó lángvirág szaporítása tőosztással, illetve a még nem virágzó zöld dugványozással lehetséges április-május környékén.

Képek forrása: Flickr, készítője Carl Lewis (CC BY 2.0) / Flickr, készítője Maja Dumat (CC BY 2.0)